lang Polski

Stalprodukt laureatem wyróżnienia „Ten, który zmienia polski przemysł”

07/02/2017

Stalprodukt laureatem wyróżnienia „Ten, który zmienia polski przemysł”

Redakcja Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl już po raz siedemnasty nadała honorowe tytuły „Tego, który zmienia polski przemysł”. Wyróżnione zostały firmy i osoby, które w istotnym stopniu wpływają na pozytywne zmiany w polskim przemyśle i całej gospodarce.

Stalprodukt S.A. został jednym z laureatów tego zaszczytnego tytułu. W przesłanym uzasadnieniu czytamy m.in.: Grupa Stalprodukt – w sposób przemyślany, ale i odważnie – przygotowuje się na trudniejsze czasy – przede wszystkim inwestując w nowe technologie. Wysoka jakość zarządzania owocuje wynikami finansowymi. Jednym z przykładów skutecznego zarządzania może być przewidywanie i mierzenie się z trudnościami, jakie występują w produkcji cynku – przede wszystkim problemów z wsadem dla należących do Grupy Zakładów Górniczo-Hutniczych „Bolesław”. Wyprzedzając spodziewane na 2017 roku wyczerpanie złoża w kopalni Pomorzany Stalprodukt postawił na recykling. Ambitny i bezprecedensowy w branży cel wykorzystania do 30 proc. tlenków z recyklingu został już osiągnięty – plany mówią o 50 procentach.

W imieniu Spółki  nagrodę w trakcie uroczystej gali wieńczącej odbywające się 6 lutego w Warszawie Forum Zmieniamy Polski Przemysł, odebrał Józef Ryszka – Członek Zarządu – Dyrektor Marketingu.

Warto przypomnieć, iż Stalprodukt po raz drugi został laureatem wyróżnienia „Ten, który zmienia polski przemysł”. Poprzedni tytuł Spółka otrzymała w roku 2007.

Pozostałe wyróżnione firmy i osoby w tegorocznej edycji nagrody Nowego Przemysłu to: Polwax, PCC Rokita, Warbud, Creotech Instruments, Tomasz Domogała i TDJ, GM w Polsce i Volkswagen Poznań, GE w Polsce, Grupa Nowy Styl oraz Griffin Real Estate.

Certyfikaty